هیئت علمدار خور

واحد فرهنگی امامزاده کمال الدین سیدداود

هیئت علمدار خور

واحد فرهنگی امامزاده کمال الدین سیدداود

مشخصات بلاگ

کار ما یک کار فرهنگی است.
ان شاءالله به حرمت خون شهیدان، در فرهنگ سازی هر روز بهتر از دیروز به ما اجازه کار خواهند داد.

پیام های کوتاه
آخرین نظرات
نویسندگان

گناهکارانی که پس از عذاب ،بهشتی میشوند!

سه شنبه, ۱۱ فروردين ۱۳۹۴، ۰۷:۱۲ ب.ظ

 

بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) شیعیان و دوستداران حقیقی ایشان


بنابر روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) شیعیان و دوستداران حقیقی ایشان دارای ویژگی هایی می باشند که به واسطه آن بهشت سزاوار آنان می گردد، اما در این بین شیعیانی که دارای این خصایص نمی باشند و گاه به دلیل وسوسه های شیطان به گناه روی آورده و از یاد خداوند غافل شده اند نیز وارد بهشت می شوند!

 

در این باره روایت شده است: مردى خطاب به همسر خویش گفت: خدمت حضرت فاطمه زهرا(س) برو و از ایشان بپرس آیا من از شیعیان شما هستم یا نه؟
آن زن خدمت حضرت زهرا(س) رسید و مطلب را پرسید. پس حضرت فاطمه(س) فرمودند:
به همسرت بگو اگر آنچه را که دستور داده ایم بجا مى آورى و از آنچه که نهى نموده ایم دورى مى جویى از شیعیان ما هستى وگرنه شیعه ما نیستى .
زن به منزل برگشت و فرمایش حضرت زهرا (س) را براى همسرش ‍ نقل کرد. مرد با شنیدن جواب حضرت سخت ناراحت شد و گفت: واى بر من! چگونه ممکن است انسان به گناه و خطا آلوده نباشد؟ بنابراین من همیشه در آتش جهنم خواهم سوخت، زیرا هرکس از شیعیان ایشان نباشد همیشه در جهنم خواهد بود.
زن بار دیگر به محضر فاطمه (س) رسید و ناراحتى و سخنان همسرش ‍ را نزد آن حضرت بازگو نمود.
سپس حضرت زهرا (س) فرمودند: به همسرت بگو؛ آن طور که فکر مى کنى نیست. چه اینکه شیعیان ما بهترین هاى اهل بهشتند ولى هرکس ما را و دوستان ما را دوست بدارد و دشمن دشمنان باشد و نیز دل و زبان او تسلیم ما شود، ولى در عمل با اوامر و نواهى ما مخالفت کرده، مرتکب گناه شود، گرچه از شیعیان واقعى ما نیست اما در عین حال او نیز در بهشت خواهد بود، منتهى پس از پاک شدن از گناهان.
آرى؛ به این طریق است که به گرفتاریهاى (دنیوى) و یا به شکنجه مشکلات صحنه قیامت و یا سرانجام در طبقه اول دوزخ کیفر دیده، پس از پاک شدن از آلودگی هاى گناه به خاطر ما از جهنم نجات یافته، در بهشت و در جوار رحمت ما منزل مى گیرد.

پی نوشت ها:
۱- علامه مجلسی. بحارالانوار، ج۶۸: ۱۵۵٫
۲-ناصری، محمود. داستانهای بحار الانوار، ج۲: ۷۳-۷۴٫
منبع:قدس

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی